ДЗЯРЖАЎНАЯ УСТАНОВА АДУКАЦЫІ "ЛІНОЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА"
diplom
Год малой радзімы
Афіцыйны інтэрнэт-партал Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
Навукова-метадычная ўстанова "Нацыянальны інстытут адукацыі"
Детский правовой сайт

ПЛАН САЦЫЯЛЬНАЙ, ВЫХАВАЎЧАЙ І ІДЭАЛАГІЧНАЙ РАБОТЫ НА ДРУГОЕ ПАЎГОДДЗЕ 2018/2019 НАВУЧАЛЬНАГА ГОДА

СТУДЗЕНЬ

Дата Мерапрыемствы Удзельнікі Адказныя
10.01 Класная гадзіна “Сцежкі майго маленства” 1 — 11 Кл. кіраўнікі
14.01 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны “Жыві з пазітывам!”:
Абмен думкамі “Аб дружбе” 1-4 Кл. кіраўнікі
Дыялог “Жыццё дадзена на добрыя справы” 5-6 Кл. кіраўнікі
Трэнінг “Вырашэнне канфліктных сітуацый” 7 Вараб’ёва Н.І.
Абмен думкамі “Мая стратэгія паводзін у канфліктных сітуацыях” 8-11 Кл. кіраўнікі
17.01 Алімпійскі ўрок “Брэстчына алімпійская” 1-4 Рэчыц А.Л.
21.01 Прафілактычная гутарка аб недапушчэнні свавольства з агнём 1-11 Кл. кіраўнікі
24.01 Адзіны дзень ведаў правілаў дарожнага руху 1-11 Кл. кіраўнікі
28.01-02.02 Тыдзень прафарыентацыі 1-11 Якімовіч Л.В., СППС
28.01 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
“У свеце прафесій” 1-4 Кл. кіраўнікі
да Дня беларускай навукі 5-10 Кл. кіраўнікі
занятак-практыкум “Якім я бачу сябе ў будучым” 11 Вараб’ёва Н.І.
31.01 Адзіны дзень інфармавання ў рамках праекта “ШАГ” 8 — 11 Якімовіч Л.В., Кл. кіраўнікі

 

Выпуск агульнашкольнай газеты: да Тыдня прафарыентацыі – 5 клас

ЛЮТЫ

Дата Мерапрыемствы Удзельнікі Адказныя
02.02 Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Праз гады, праз адлегласці” 11 Якімовіч Л.В., Бяскроўная Л.А.
04.02 Адкрыты дыялог “Як сабе дапамагчы ў стрэсавай сітуацыі” 7-11 Вараб’ёва Н.І., Кл. кіраўнікі
07.02 Алімпійскі ўрок “Брэстчына алімпійская” 5-8 Рэчыц А.Л.
11.02-16.02 Тыдзень хіміі 5 — 11 Рычко Н.Р.
14.02 Збор дружыны, прысвечаны юным героям-антыфашыстам 5-8 Куш М.Г.
Класная гадзіна да Дня вываду савецкіх войск з Афганістана 9-11 Кл. кіраўнікі
18.02-23.02 Тыдзень патрыятызму “Слаўлю Айчыну” 1-11 Якімовіч Л.В., Куш М.Г.
18.02 Тэматычная інфармацыйная гадзіна да Міжнароднага дня роднай мовы 1-11 Кл. кіраўнікі
21.02 Адзіны дзень ведаў правілаў дарожнага руху 1 — 11 Кл. кіраўнікі
23.02 Алімпійская спартландыя “Мама, тата, я – спартыўная сям’я” 1-4 Кл. кіраўнікі
25.02 Дыягностыка эмацыянальнага стану навучэнцаў 9, 11 Вараб’ёва Н.І.
28.02 Адзіны дзень інфармавання ў рамках праекта “ШАГ” 8 — 11 Якімовіч Л.В., Кл. кіраўнікі

Выпуск агульнашкольнай газеты:

  • Да вечара сустрэчы з выпускнікамі – 11 клас
  • да Тыдня хіміі  —  6 кл.
  • да Тыдня патрыятызму – 7 кл.

САКАВІК

Дата Мерапрыемствы Удзельнікі Адказныя
04.03 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
да Сусветнага дня пісьменніка 5-8 Кл. кіраўнікі
да Дня грамадзянскай абароны 9-11 Кл. кіраўнікі
07.03 Канцэртная праграма, прысвечаная 8 Сакавіка 1-11 Куш М.Г.
11.03-16.03 Тыдзень фізічнай культуры і здаровага ладу жыцця 1-11 Рэчыц А.Л., Наст. пачатк. кл.
11.03 Алімпійскі ўрок “Брэстчына алімпійская” 9-11 Рэчыц А.Л.
14.03 Класная гадзіна, прысвечаная 25-годдзю Канстытуцыі РБ:
 “Галоўны закон краіны” 1-5 Кл. кіраўнікі
 “Беларусь – канстытуцыйная рэспубліка” 6-8 Кл. кіраўнікі, Якімовіч Л.В.
 “Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь” 9-11 Куш М.Г.
16.03 КВЗ “Фізкультпрывітанне” 7-11 Якімовіч Л.В., Кл. кіраўнікі
18.03 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
да Сусветнага дня водных рэсурсаў 1-3 Кл. кіраўнікі
да Сусветнага дня Зямлі 5-6 Кл. кіраўнікі
да Сусветнага дня паэзіі 7-8 Кл. кіраўнікі
 “Званы Хатыні” 9-11 Кл. кіраўнікі
Псіхалагічная гадзіна “Хутка ў 5 клас” 4 Вараб’ёва Н.І.
21.03 Адзіны дзень інфармавання ў рамках праекта “ШАГ” 8 – 11 Якімовіч Л.В., Кл. кіраўнікі
Адзіны дзень ведаў правілаў дарожнага руху 1-11 Кл. кіраўнікі

Выпуск агульнашкольнай газеты:

  • да Тыдня фізічнай культуры і ЗЛЖ —  8 кл.

КРАСАВІК

Дата Мерапрыемствы Удзельнікі Адказныя
01.04 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
да Сусветнага дня птушак 1-3 Кл. кіраўнікі
да Міжнароднага дня дзіцячай кнігі 4-7 Кл. кіраўнікі
да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі 8-11 Кл. кіраўнікі
04.04 Тэматычны дзень “Здаровы я – здаровая краіна” 1-11 Якімовіч Л.В., Рэчыц А.Л.
Псіхалагічная гадзіна “Выбар прафесіі – справа сур’ёзная” 9, 10 Вараб’ёва Н.І.
08.04-13.04 Тыдзень геаграфіі 1-11 Настаўнікі-прадметнікі
08.04 Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Компас у краіну здароўя” (да Сусветнага дня здароўя) 1-11 Кл. кіраўнікі
11.04 Класныя гадзіны:
да Дня касманаўтыкі 1-5 Кл. кіраўнікі
да Міжнароднага дня вызвалення вязняў канцлагераў 6-11 Кл. кіраўнікі
15.04 Прафілактычная гутарка аб недапушчэнні свавольства з агнём 1-11 Кл. кіраўнікі
Інфармацыйная гадзіна “Памятныя мясціны малой радзімы” 1-11 Кл. кіраўнікі
18.04 Адзіны дзень ведаў ПДР 1-11 Кл. кіраўнікі
22.04-27.04 Тыдзень экалогіі 1-11 Рычко Н.Р.
22.04 Інфармацыйная гадзіна “Ганаруся табой, Беларусь!” (да Міжнароднага дня Маці-Зямлі) 1-11 Кл. кіраўнікі
25.04 Адзіны дзень інфармавання ў рамках праекта “ШАГ” 8 – 11 Якімовіч Л.В., Кл. кіраўнікі
Класная гадзіна “Чорная быль” (да Дня Чарнобыльскай трагедыі) 1-3, Кл. кіраўнікі
5-7
4
Дыягностыка ўзроўню інтэлектуальнага развіцця навучэнцаў Вараб’ёва Н.І.
29.04 Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Спартыўныя навіны” (аб правядзенні ў Мінску ІІ Еўрапейскіх гульняў) 1-11 Кл. кіраўнікі

Выпуск агульнашкольнай газеты:

  • да Тыдня геаграфіі —  9 кл.
  • да Тыдня экалогіі – 10 кл.

МАЙ

Дата Мерапрыемствы Удзельнікі Адказныя
02.05 Класныя гадзіны:
 “Дзень вясны і працы” 1-4 Кл. кіраўнікі
Збор дружыны, прысвечаны Дню Перамогі 5-8 Кл. кіраўнікі
 “Свята працы. Старонкі гісторыі” 9-11 Кл. кіраўнікі
06.05 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
“Дзень Перамогі – свята міру” 1-5 Кл. кіраўнікі
“Мінск – сталіца мужнасці” (да 75-годдзя прысваення Мінску ганаровага звання                 “Горад-герой” 6-8 Кл. кіраўнікі
“Гэты дзень мы набліжалі, як маглі” (75 год вызвалення РБ ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў) 9-11 Кл. кіраўнікі
09.05 Мітынг, прысвечаны Дню Перамогі 1-11 Кл. кіраўнікі
13.0518.05 Алімпійскі тыдзень 1-11 Наст. пач. кл., Рэчыц А.Л.
13.05 Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
да Міжнароднага дня музеяў 1-4 Кл. кіраўнікі
да Дня сям’і 5-6 Кл. кіраўнікі
“Дужыя, смелыя, спрытныя” (да Дня фізічнай культуры і спорту) 7-8 Кл. кіраўнікі
да Дня Дзяржаўнага Герба і Дзяржаўнага Сцяга РБ 9-11 Кл. кіраўнікі
16.05 Адзіны дзень ведаў правілаў дарожнага руху 1-11 Кл. кіраўнікі
Гадзіна краязнаўства “Беларусь – мая радзіма” 1, 2 Работнікі Ліноўскай СБ
Лекторый “Сям’я – аснова духоўнага развіцця дзіцяці” з удзелам настаяцеля Аранчыцкай Свята-Крыжаўзвіжанскай царквы 9-11 Якімовіч Л.В.
“Маю Радзіму праслаўляю” (да Дня Дзяржаўнага Герба і Дзяржаўнага Сцяга РБ) 3-8 Кл. кіраўнікі
20.05 Прафілактычная акцыя “OFF-LINE” (інтэрнэт-бяспека, прафілактыка інтэрнэт-залежнасці) 5-11 СППС
23.05 Адзіны дзень інфармавання ў рамках праекта “ШАГ” 8 — 11 Якімовіч Л.В. ,Кл. кіраўнікі
27.05 Інфармацыйная гадзіна да Дня славянскага пісьменства (24 мая) 1-11 Кл. кіраўнікі
30.05 Свята апошняга званка 1-11 Якімовіч Л.В.
31.05 Фестываль дзіцячай творчасці “Скарбонка талентаў” 1-4 Кл. кіраўнікі
Конкурс малюнкаў на асфальце “Прывітанне, лета!” (да Дня абароны дзяцей) 1-7 Куш М.Г.

Выпуск агульнашкольнай газеты:

  • да Дня Перамогі — 5 кл.
  • да Дня Дзяржаўнага Герба і Дзяржаўнага Сцяга РБ – 6 кл.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Архіў
Вас запрашае субота
Вас запрашае субота
Время стать заметным!
DADOMU.BY
Время стать заметным!
Дом без насилия
Время стать заметным!
Мобильное приложение
Музей истории вычислительной техники
Могилевский институт МВД Республики Беларусь
Зубренок-50!