ДЗЯРЖАЎНАЯ УСТАНОВА АДУКАЦЫІ "ЛІНОЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА"
diplom
Год навукі
Афіцыйны інтэрнэт-партал Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
Навукова-метадычная ўстанова "Нацыянальны інстытут адукацыі"
Детский правовой сайт

Шосты дзень

Практыкум «Мая будучая жонка, мой будучы муж»

Напярэдадні Дня сям’і старшакласнікі прынялі ўдзел у практыкуме «Мая будучая жонка, мой будучы муж», а таксама ў трэнінгавым занятку «Мая сям’я — мая крэпасць».
Мерапрыемствы арганізавалі і правялі педагог сацыяльны Папека С.В. і педагог-псіхолаг Вробьёва Н.І.

Напярэдадні Дня Перамогі.

 

Напярэдадні Дня Перамогі ў школе прайшлі мерапрыемствы, прымеркаваныя да знамянальнай даты: вучні пачатковых класаў вырабілі сваімі рукамі віншавальныя паштоўкі для ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны, якія пражываюць у аграгарадку Лінова і вёсцы Аранчыцы, і ўручаць іх 9 мая, старшакласнікі ў рамках акцыі «Абеліск» займаліся добраўпарадкаваннем брацкай магілы на могілках вёскі Аранчыцы і тэрыторыі помніка загінуўшых аднавяскоўцаў, члены БРСМ прынялі удзел у ваенізаванай гульні «Зарніца», дзевяцікласнікі пабывалі на Уроке памяць «Дарогі вайны», праведзеным сумесна з Ліноўскай сельскай бібліятэкай.

Віншавальныя паштоўкі Віншавальныя паштоўкі Віншавальныя паштоўкі Гульня «Зарніца» Гульня «Зарніца»

 

 

Выстава-прэзентацыя «Карусель творчасці»

У суботу, 29 красавіка, у школе прайшла выстава-прэзентацыя «Карусель творчасці». У гэты дзень навучэнцы паказалі вынікі сваіх заняткаў у школьных аб’яднаннях па інтарэсах. Удзельнікі гуртка «Умелыя ручкі» прадставілі на агляд творчыя працы, вырабленыя з розных матэрыялаў, фальклорна-этнаграфічны гурток «Лінькі» прадэманстраваў на сцэне народны абрад «Вялікдзень», Тэатр моды «Эпіцэнтр» — музычную казку «Рэпка», а «Lingua» пазнаёміла гледачоў з тэатралізаванай пастаноўкай на нямецкай мове «Дванаццаць месяцаў».

Абрад «Вялікдзень»  Казка «Рэпка»  Гурток "Умелыя ручкі»

Дзелавую гульню «Калі ў класе канфлікт» з сямікласнікамі правяла педагог сацыяльны Папека С.Ул.

Дзелавая гульня «Калі ў класе канфлікт»

ПЛАН РАБОТЫ ШОСТАГА ДНЯ ТЫДНЯ НА 4 ЧВЭРЦЬ 2016/17 навучальнага года

Дата Мерапрыемствы Клас Час правядз. Адказны
08.04 Дзень здароўя
Раённы легкаатлетычны крос 9-11 9.00-11.00 Рэвенька М.М.
Гульня-спаборніцтва “Я выбіраю здароўе” 5-6 10.00-11.00 Вараб’ёва Н.І.
Тэматычная выстава “Не хварэйце, не старэйце” 1-11 10.00-13.00 Барташ Т.Г.
Прафілактычны занятак “Піўны алкагалізм” 7-8 11.00-12.00 Папека С.У.
Гутарка-гульня “Съешь-ка витаминку” 1-4 12.00-13.00 Антончык А.М., Кл. кіраўнікі
15.04 Дзень экалогіі і карысных спраў
Працоўны дэсант “Вясна ідзе” 5-11 10.00-12.00 Кл. кіраўнікі
Турнір па настольным тэнісе (па плане занальнага цэнтра) 7-11 11.30-12.30 Рэвенька М.М.
Брэйн-рынг “Экалагічны калейдаскоп” 5-8 11.30-12.30 Гардзіеўская Ю.М., кл. кіраўнікі
Віктарына “Падарожжа па старонках дзіцячых казак” 1-4 12.30-13.00 Антончык А.М., кл. кіраўнікі
22.04 Дзень Зямлі
Акцыя “Школьны двор – тэрыторыя чысціні” 3-8 10.00-12.00 Кл. кіраўнікі
Акцыя “Абеліск” 9-11 10.00-12.00 Кл. кіраўнікі
Ранішнік “Гэты цуд завецца кніга” 1-2 12.00-13.00 Кл. кіраўнікі
Рэйд “Сям’я” 1-11 15.00-17.00 СППС
Кл. кіраўнікі
29.04 Дзень маралі і культуры
Акцыя “Хто ў школе гаспадар” 5-11 10.00-11.00 Кл. кіраўнікі
Тэматычная выстава “Вас запрашаюць навучальныя ўстановы Рэспублікі Беларусь” 9, 11 10.00-12.00 Барташ Т.Г.
Выстава-конкурс “Карусель творчасці” (справаздача гурткоў) 1-11 10.00-11.00 Кіраўнікі гурткоў
Дзелавая гульня “Калі ў класе канфлікт” 7 11.00-12.00 Папека С.У.
Забаўляльная праграма “Падарожжа ў музычную краіну” 1-4 12.00-13.00 Гардзіеўская Ю.М., кл. кіраўнікі
Семінар-практыкум “Пазітыўныя шляхі вырашэння канфліктных сітуацый у сістэме “педагог-вучань” Наст. 12.00-13.00 СППС
06.05 Дзень перадсвяточных спраў
Акцыя “Абеліск” 10-11 10.00-12.00 Кл. кіраўнікі
Тэматычная выстава “Гартаючы старонкі мінулага” (да Дня Перамогі) 1-7 10.00-12.00 Барташ Т.Г.
КТС “Паштоўка ветэрану” 1-4 10.00-11.00 Куш М.Г.
Ваенізаваная гульня “Зарніца” 5-8 11.00-12.00 Куш М.Г.
Урок памяці “Дарогамі вайны” 9 11.00-12.00 Антончык А.М., кл. кіраўнікі
13.05 Дзень сям’і
Практыкум “Мая будучая жонка, мой будучы муж” 10 10.00-11.00 Вараб’ёва Н.І.
Конкурс малюнкаў “Мая сям’я” 1-2 10.00-11.00 Бондарава Т.В.
Выстава-конкурс сямейных фотаздымкаў “Гэта я, гэта я, гэта ўсё мая сям’я” 5-11 10.00-13.00 Якімовіч Л.В.
Трэнінгавы занятак “Мая сям’я – мая крэпасць” 10-11 11.00-12.00 Папека С.У.
Віктарына “Падарожжа па старонках дзіцячых казак” 3-4 11.00-12.00 Гардзіеўская Ю.М., кл. кіраўнікі
Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы, прысвечаныя Міжнароднаму Дню сям’і” 5-11 12.00-13.00 Рэвенька М.М.
20.05 Дзень добрасуседства
Гульня-трэнінг “Каляровы настрой” 1-4 10.00-11.00 Вараб’ёва Н.І.
Трэнінгавы занятак “Разумець настрой іншага” 5-6 11.00-12.00 Папека С.У.
Піянерскі турнік “Край мой — Брэстчына” 7-8 11.00-12.00 Куш М.Г.
Спаборніцтвы “Дужыя, моцныя, спрытныя”, прысвечаныя завяршэнню навучальнага года (па плане занальнага цэнтра) 9-11 12.00-13.00 Казловіч П.М., Рэвенька М.М.
27.05 Дзень прафілактыкі
Гульня “Чырвоны. Жоўты. Зялёны” 1-4 10.00-11.00 Куш М.Г.
Віктарына “Адваротны бок здароўя” 5-6 11.00-12.00 Папека С.У.
Гадзіна-папярэджанне “Дыму згубны дурман” 7-8 11.00-12.00 Гардзіеўская Ю.М., кл. кіраўнікі
Гадзіна праблемных пытанняў “Наступствы курэння” 9-10 11.00-12.00 Антончык А.М., кл. кіраўнікі
Гадзіна-роздум “Чалавек, павяліч свой век” 6-8 12.00-13.00 Антончык А.М., кл. кіраўнікі
Тэматычная выстава “Маладым не да твару цыгарэта” 1-11 12.00-13.00 Барташ Т.Г.
Рэйд “Падлетак на ўліку” Вучні на ўліку 15.00-17.00 СППС, кл. кіраўнікі

11 сакавіка — Дзень здароўя

Алімпійская спартландыя “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Алімпійская спартландыя “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Удзельнікі алімпійскай спартландыі “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Алімпійская спартландыя “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Каманда «Моцны арэшак»

Алімпійская спартландыя “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Каманда «Волаты»

 

 

 

 

 

 

 

 

Спаборніцтвы “Залатая скакалка”

Спаборніцтвы “Залатая скакалка”

Парэмскі Максім (1 месца), Кашуба Дар’я (1 месца)

Дзень здароўя

11 лютага, у Дзень здароўя, старшакласнікі ўдзельнічалі ў камандных спаборніцтвах па баскетболе на кубак школы.

Дзень здароўя

У суботу, 4 лютага, школа па традыцыі прымала выпускнікоў розных гадоў

У суботу, 4 лютага, школа па традыцыі прымала выпускнікоў розных гадоў

Святочная праграма:

Выстава «Наша творчасць» Агульнашкольная газета «Вас вітае родная школа» Вечар «Праз гады, праз адлегласці»

Архіў
Вас запрашае субота
DADOMU.BY
Дом без насилия
Время стать заметным!
Мобильное приложение
Музей истории вычислительной техники