ДЗЯРЖАЎНАЯ УСТАНОВА АДУКАЦЫІ "ЛІНОЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА"
diplom
Год малой радзімы
Афіцыйны інтэрнэт-партал Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
Навукова-метадычная ўстанова "Нацыянальны інстытут адукацыі"
Детский правовой сайт

Aleksandr

Працягваецца падарожжа дзяцей аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем па маёнтку “Пад белымі крыламі”

Працягваецца падарожжа дзяцей аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем па маёнтку “Пад белымі крыламі”. На працягу некалькіх дзён  дзеці пабывалі ў творчай майстэрні “Саламяныя вырабы”, пазнаёміліся з беларускімі стравамі ( КТС “Алфавіт беларускіх страў”), паўдзельнічалі ў забаве “Бульба беларуская”, наведалі літаратурны дворык “Чытаем – шмат знаем”. А таксама сустрэліся з вясёлымі героямі мультфільма “Фіксікі”(забаўленча-гульнявая праграма “Майскі хэпіэнд” ДК г.Пружаны).

    

 

Для навучэнцаў 1-4 класаў адчыніў свае дзверы лагер з дзённым знаходжаннем

Для навучэнцаў 1-4 класаў адчыніў свае дзверы лагер з дзённым знаходжаннем. Пачалася займальная гульня — падарожжа па мястэчку ”Пад белымі крыламі”. Дзень за днём дзеці ўдзельнічаюць ў разнастайных мерапрыемствах  (калейдаскоп  гульняў “А ў нас ў атрадзе”, флэшмоб акцыя “Чырвоны колер выбіраем — пра небяспеку нагадаем”, спартыўныя гульні, Падарожжа ў краіну беларускага этыкету і інш.), пазнаюць шмат цікавага і новага аб сваёй малой радзіме.

УРА!  КАНИКУЛЫ!..  

УРА!  КАНИКУЛЫ!..  

Но в рамках законодательства

Вот и прошла торжественная линейка по поводу последнего звонка. Для всех, кроме выпускников, это повод с облегчением вздохнуть. Но часто бывает, что летом подростки на протяжении всего дня предоставлены сами себе.

Как во время каникул не допустить опасных происшествий   и правонарушений?

Читать далее

План работы СППС ДУА “Ліноўская СШ” на летні перыяд 2018 года

№п/п Мерапрыемствы Час правядзення Адказныя
1. Маніторынг летняй занятасці навучэнцаў, якія знаходзяцца на розных відах уліку чэрвень-жнівень С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

2. Абарона правоў і законных інтарэсаў непаўналетніх на пасяджэннях АПАП і КСН пры неабходнасці С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    3. Планаванне работы СППС на 2018-2019 навучальны год 05.06.-09.06 С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    4. Удзел у рабоце савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх чэрвень-жнівень С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    5. Ранняя дыягностыка сямейнай нядобранадзейнасці і асацыяльных паводзін навучэнцаў чэрвень-жнівень С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    6. Забеспячэнне рэалізацыі міжведамственнай праграмы “Клопат” чэрвень-жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    7. Сумесная работа з участковым інспектарам, інспектарам ІСН:

-наведванне сем’яў

-індывідуальная прафілактыная  работа з навучэнцамі, схільнымі да дэвіянтных паводзін

чэрвень-жнівень С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    8. Аказанне сацыяльна-педагагічнай і псіхалагічнай дапамогі бацькам непаўналетніх (па запатрабаванні) чэрвень-жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

    9. Кантроль за ўмовамі пражывання непаўналетніх, якія знаходзяцца ў сацыяльна-небяспечным становішчы чэрвень-жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

 

  10. Арганізацыя мерапрыемстваў з дзецьмі рознаўзроставага атрада

— Гульня ”Скарбашукальнікі”

— “Парад рэкордаў атрада”

 

 

27.07

19.07

 

 

Н.І.Вараб’ёва С. У.Папека

11. Назіранне за эмацыянальным станам  непаўналетніх у ЛПА і аздараўленчым лагеры 07.06.-27.06 Н.І.Вараб’ёва С. У.Папека
  12. Абследванне ўмоў пражывання дзяцей у апекунскіх сем’ях 05.07 Н.І.Вараб’ёва С. У.Папека
  13.  Арганізацыя патранату  Вакулы А. – выпускніка 9 класа чэрвень-жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

  14. Індывідуальныя кансультацыі для навучэнцаў і іх бацькоў (па запыце) чэрвень-жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

  15. Псіхолага-педагагічнае суправаджэнне выпускнікоў школы ў час здачы экзаменаў 01.06.-09.06 С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

  16. Работа кансультацыйнага пункта для аказання інфармацыйна-прававой дапамогі бацькам “Як дзіцяці правесці летнія канікулы?” 01.06-25.06 С.У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

  17. Кансультацыя для бацькоў выпускнікоў  “Прафесійнае самавызначэнне падлетка”  ( 9, 11 кл.) 08.06 С. У.Папека
  18. Кансультацыя для бацькоў будучых першакласнікаў ”Ці падрыхтавана маё дзіця да школы?” 25.08 Н.І.Вараб’ёва
  19. Абнаўленне інфармацыйных  стэндаў для бацькоў і навучэнцаў жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

  20. Павышэнне прафесійнай кампетэнцыі. Самаадукацыя чэрвень-жнівень С. У.Папека

Н.І.Вараб’ёва

ПЛАН работы на период летних каникул 2018 г

Мероприятия Дата Ответственные
Инструктаж учащихся:  1-11 кл.

  • правила противопожарной безопасности
  • правила безопасного поведения на водах
  • правила безопасного поведения на улицах и дорогах
  • правила электробезопасности
  • профилактика бешенства 
31.05 Кл. руководители
Учебно-полевые сборы, медицинская практика (10 кл.) 01.06-06.06 Бескровный О.В.
Якимович Л.В.
Практика на пришкольном учебно-опытном участке (по  графику 5-8 кл.) Июнь-август Кл.руковод.
Бондрева Т.В.
Лагерь труда и отдыха 07.06 – 27.06 Бескровная Л.А.
Карунас С.В.
Оздоровление детей в пришкольном лагере «Под белыми крыльями» (1-6 кл.) 07.06 -27.06 Якимович Л.В.
Организация работы:

  • звена по озеленению (5 кл.)
  • звена по ремонту книг в школьной библиотеке (4 кл.)
  • звена по ремонту школьного имущества (10 кл.)
Июнь
Июнь
Июль
Сенюк Л.В.
Бартош Т.Г.
Карунас Л.И.
Выставка книг для внеклассного чтения «Что читать летом?» Июнь-август Бартош Т.Г.
Оздоровление детей в загородных лагерях «Дубок», «Попелёво», «Юный турист» (1-10 кл.) Июнь-август Якимович Л.В.
Спортивно-оздоровительные мероприятия на школьном стадионе (по отдельному плану) (1-10 кл.) Июнь-август Речиц О.Л.
Просмотр кинофильмов на детских сеансах в Линовском СДК  (1-4 кл.) Июнь Воробьёва Н.И.
Выпускной вечер 09.06 Якимович Л. В.
Выпускное собрание в 9 классах 12 июня Антонович В.С.
Рейды учительско-родительского патруля Июнь-август Макаревич Е.Л.
Походы и экскурсии согласно утверждённому графику (1-10) кл.) Июнь-август Кл.руковод.
Совместно с Линовским ДК праздники «Купалле», «Дажынкі» Июль-август Якимович Л.В.
Трудоустройство и организация свободного времени уч-ся, состоящих на ВШК учёте и в СОП Июнь-август Попека С.В.
Участие в акции «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся», «Стоп-табак», «Здоровое лето» Июнь-август Куш М.Г.
Организация работы школьной библиотеки по выдаче и систематизации школьных учебников и организации свободного времени учащихся Август Бартош Т.Г.

План походов и экскурсий в летний период 2018 года

Класс Дата Маршрут Ответственный
7 01.06 Экскурсия по культурно-историческим местам г. Бреста Бобковская Л.С.
4, 5 01.06 Экскурсия по культурно-историческим местам г. Пружаны, посещение Водного дворца Гук М.Н.
2а, 2б 01.06 Поход на место отдыха аг. Линово Шевелёва Э.А.

Дворак Н.В.

1а, 1б 04.06 Поход на место отдыха аг. Линово Жваликовская Н.А.

Хмара И.А.

10 05.06 Экскурсия в Линовскую амбулаторию врача общей практики Якимович Л.В.
1а, 1б 06.06 Экскурсия «История улицы Вокзальной аг. Линово» Жваликовская Н.А.

Хмара И.А.

2а, 2б, 3 06.06 Экскурсия в Оранчицкий Дом фольклора Косилко Т.В.
4 06.06 Экскурсия в Брестскую крепость-герой Хмара В.Н.
1-4 08.06 Экскурсия «Из истории названий улиц аг. Линово» Жваликовская Н.А.

Хмара И.А.

1-4 09.06 Экскурсия «Лето к нам пришло» Куш М.Г.
3, 4 11.06 Поход на место отдыха аг. Линово Косилко Т.В.
10 12.06 Экскурсия в школьный этнографический уголок Бескровная Л.А.
5, 6 15.06 Туристический поход  (пос. Интернациональный) Гук М.Н.

Бондарева Т.В.

19.06 Экскурсия в Брестскую крепость-герой Бескровный О.В.
7 27.06-28.06 Туристический поход (д.Носки) Бобковская Л.С.
10 Июнь, август Туристические походы (д.Носки) Бескровная Л.А.
июнь Экскурсия по культурно-историческим местам г. Бреста Ильяшевич Е.Н.
6 июнь Экскурсия по культурно-историческим местам г. Бреста, посещение парка культуры и отдыха Бондарева Т.В.
июль Туристический поход (д.Носки) Ильяшевич Е.Н.

План работы рознаўзроставага атрада в.Аранчыцы

 №
п\п
НАЗВА МЕРАПРЫЕМСТВА ДАТА 
ПРАВЯДЗЕННЯ
 АДКАЗНЫЯ
1. Спартыўная віктарына “Фізкульт-Ура!” 08.06
16.00
Жвалікоўская Н.А.
2. Конкурсная праграма “Прывітанне, лета!” 13.06
11.00
Хмара І.А.
3. Творчая майстэрня  “Чароўны куфар” 22.06
15.00
Грыцэвіч А.А.
4. Праграма “Завітала да нас гульня…” 28.06
16.00
Шавялёва Э.А.
5. Спартыўна-забаўленчая праграма “Вясёлыя старты” 05.07
11.00
Бяскроўны А.В.
6. Конкурсная праграма “Каб ніхто не сумаваў” 11.07
16.00
Хмара В.М.
7. Парад  рэкордаў 19.07
11.00
Папека С.У.
8. Гульня “Кладоискатели» 27.07
16.00
Вараб’ёва Н.І.
9. Спартыўная праграма “Мой вясёлы звонкі мяч” 02.08
11.00
Дворак Н.В.
10. Гадзіна займальнай рускай мовы 08.08.
16.00
Гук М.М.
11. Літаратурны рынг “Што? Дзе? Калі?” 10.08
11.00
Бабкоўская Л.С.
12. Конкурсная праграма “Птушыны базар” 14.08
11.00
Бондарава Т.В.
13. Гульнявая праграма “А вы былі ў гасцях у казкі?” 23.08
16.00
Куш М.Г.
14. Фізкультурна-аздараўленчы занятак “Мы за ЗЛЖ” 28.08
11.00
Пінчук Дз.М.
15. Збор лекавых траў Чэрвень — жнівень Радзевіч В.
16. Удзел у акцыі “За родную Беларусь” Ліпень — жнівень Рацкевіч Г.
17. Гульні з мячом Чэрвень — жнівень Дарафейчук П.
18. Працоўная акцыя “Скажам “НЕ” ляноце!” Чэрвень — жнівень Шчэрба У.
19. Дабрачынная акцыя “Дапамога” па аказанні дапамогі састарэлым людзям, ветэранам Чэрвень — жнівень Цімураўцы
(Сізова Н.,
Хінец Я.)

РАБОТА СТАДИОНА 

РАБОТА СТАДИОНА 

в летний период

01.06-29.06 Речиц О.Л.
04.07-09.07 Речиц Т.С.
10.07-19.07 Гук М.Н.
20.07-31.07 Бескровный О.В.
01.08-21.08 Цебрук В.И.
22.08-31.08 Ильяшевич Е.Н.

 

Время работы школьного стадиона с 18.00 до 20.00

План работы рознаўзроставага атрада аг.Лінова

 

 №
п\п
НАЗВА МЕРАПРЫЕМСТВА ДАТА
ПРАВЯДЗЕННЯ
 АДКАЗНЫЯ
1. Выстава кніг для пазакласнага чытання “Чытанкі для забаўлянкі” Чэрвень-жнівень
9.00
Барташ Т.Г.
2. Забаўленча-гульнявая праграма “Майскі хэпі-энд” 08.06
11.00
Ліноўская СШ
Трус В. Д.
3. Свята “Падарожжа па планеце дзяцінства” 08.06
15.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю. М.
4. Тэатралізаванае прадстаўленне “Падарожжа ў кніжнае царства” 09.06
11.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А. М.
5. Забаўленчая праграма “Кніга – лепшы сябар дзяцей” 14.06
11.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю. М.
6. Забаўленчая праграма “Падарожжа вяселых турыстаў” 15.06
15.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю. М.
7. Экалагічная гульня “По морям, по волнам” 21.06
11.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А. М.
8. Гульнявая праграма “У здаровым целе – здаровы дух” 22.06
15.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю. М.
9. Конкурс малюнкаў на асфальце
“Звонкае лета”
28.06
11.00
Камандзір атрада
Рэчыц А.
10. Гадзіна займальнай нямецкай мовы 05.07
15.00
Ільяшэвіч А. М.
11. Краязнаўчая віктарына “Сцяжынкамі роднага краю” 15.07
11.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А. М.
12. Гульня “Адгадай мелодыю” 19.07
15.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю.М.
13. Гульнявая праграма “С кузовком, лукошком по лесным дорожкам” 22.07
11.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А.М.
14. Дзень імянінніка “Долгожданный День варенья” 29.07
15.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю. М.
15. Тэатралізаванае прадстаўленне “Толькі песня зусім не аб тым” 12.08
12.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А.М.
16. Гульня “Зямля – наш агульны дом, у якім мы жывём” 16.08
15.00
Ліноўскі СДК
Гардзіеўская Ю.М.
17. Відэа-віктарына “Пагуляем…” 18.08
11.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А.М.
18. Свята кнігі “Казачны горад дзяцінства” 24.08
12.00
Ліноўская сельская бібліятэка
Антончык А.М.
19. Гульня “Таямніцы прыроды” 27.08
16.00
Касілка Т. У.
Архіў
Вас запрашае субота
DADOMU.BY
Время стать заметным!
Дом без насилия
Время стать заметным!
Мобильное приложение
Музей истории вычислительной техники